پیام مدیرعامل

بنام خدا

گر مرد رهی میان خون باید رفت           وز پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به راه در نه و هیچ مپرس       خود راه بگویدت که چون باید رفت

در بیست و ششم خرداد ماه سال 1355 در شهر اصفهان، در خانواده ای فرهنگی متولد شدم. پدرم از مدیران ارشد شهرداری اصفهان و مادرم پزشک هستند. پس از گذراندن دوران تحصیلات مقدماتی و اخذ دیپلم علوم تجربی در دبیرستان ادب، بدون داشتن هدف خاصی وارد رشته ساختمان در دانشگاه نجف آباد شدم. در همان ابتدای تحصیلات وارد بازار کار شده و به عنوان کارآموز در یک شرکت ساختمانی مشغول به کار گردیدم. همزمان با کار درسم را نیز ادامه داده تا اینکه دریافتم تحصیلات در مقطع لیسانس  و کار متناسب با آن، راهی به سوی انگیزه هایم در آینده نیست.
کم کم انگیزه ها در ذهن من روشن شدند. در سال 1378 و در حدود سن 23 سالگی، ادامه تحصیل را ابزاری برای رسیدن به آینده دانستم و تصمیم گرفتم به مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه معتبر وارد شوم. کار را رها کرده و با جدیت 1 سال بر روی ادامه تحصیل تمرکز کردم. تا اینکه در سال 1379 در دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته کارشناسی ارشد عمران-سازه پذیرفته شدم. همزمان با تحصیل در مقطع ارشد نیز به صورت غیر حرفه ای مشغول به کار  شدم.
پس از سپری شدن دوران تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سال 1381 تا 1384 در بازار کار شهر اصفهان مشغول به فعالیت شدم. در همان سالها آینده ای متفاوت از کسب درآمد، در ذهنم ایجاد شده بود و آن کارآفرینی و پیاده سازی افکار نو در صنعت ساختمان بود. از اینرو و علیرغم اینکه از زیر ساختهای ارتباطی و اعتباری بسیار خوبی در شهر اصفهان به واسطه خانواده و تحصیلاتم برخوردار بودم، تصمیم به ادامه پیاده سازی افکارم در تهران گرفتم. به همین منظور در فروردین ماه 1385 با شرایطی سخت تر و درآمدی کمتر نسبت به گذشته ولی آینده ای روشن در تهران مشغول به کار شدم.
پس از گذشت حدود یکسال در خرداد ماه 1386 شرکت هدهدزنده رود را با سرمایه ای به مبلغ 1.000.000 ریال، با نگاهی کارآفرینانه (نه تنها اشتغال زا) در صنعت ساختمان راه اندازی کردم. پس از 2 سال تلاش و کسب تجربه در سال 1388 تصمیم به راه اندازی گروه شرکتهای هدهدزنده رود جهت پیاده سازی افکاری نو با محوریت شرکت هدهد زنده رود را عملی کرده و شرکتهایی به نام های زیر را در مجموعه گروه هدهد زنده رود راه اندازی کردم :

•    شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار با موضوع ارائه خدمات مشاوره مدیریت پروژه.
•    شرکت آبنوس گستر پژواک با موضوع پیمانکاری ساختمان.
•    شرکت پارس سیما شن با موضوع مدیریت اجرا در ساختمان های لوکس.
•    شرکت عمران صنعت مارلیک با موضوع سرمایه گذاری، ساخت و توسعه بافت متراکم شهری.
•    شرکت پارس پی چهلستون با موضوع مدیریت سرمایه، ساخت و توسعه مسکن در شهر اصفهان.
•    شرکت تدبیر اندیشان مستقل تیلار با موضوع حسابداری، حسابرسی و امور مالی.
•    شرکت بام خانه برتر آرامیس با موضوع مدیریت ساختمان در دوران بهره برداری.

امروز در تیرماه 1391 تمام تفکر، تمرکز و اندیشه ام در هر چه بهتر مدیریت کردن شرکتهای ایجاد شده و  توسعه تفکر کارآفرینی با رویکرد سرمایه گذاری خطر پذیر یا VC  در صنعت ساختمان است. گروه شرکتهایی که امروز 7 شرکت و 120 همکار را در خود داراست.
در پایان به این نکته تاکید می کنم که توسعه زیر ساختها و ایجاد بستری مناسب جهت جذب و راه اندازی افکار نو  و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران در این صنعت را از کسب درآمد بسیار با اهمیت تر می دانم و تمام درآمد کسب شده تا امروز را جهت رسیدن به اهدافمان در آینده هزینه خواهیم کرد.

به امید آن روز
سینا قائمی
تیر 1391