شرکت عمران صنعت مارلیک

پیش درآمد

هموار یکی از بخشهای مهم و اساسی معیشت انسانها، بحث مسکن می باشد که در جهت رفع این نیاز در زمانهای مختلف راههای مختلفی به کار گرفته شده است. از آنجایی که این راه حل ها مبتنی بر نگاه سنتی به مقوله مسکن بوده، بالتبع جوابگوی حل مشکلات این عرصه بطور کامل نبوده است. با توجه به شرایط موجود جامعه، برنامه ریزی در زمینه مسکن باید به گونه ای باشد که از یک سو بتواند نیاز فعلی و آینده نزدیک را برآورده نماید و از سوی دیگر بافتهای فرسوده و متراکم گذشته را بازسازی و نوسازی نماید. آنچه می تواند در برآوردن این اهداف راهگشا باشد، نگاه به صنعتی سازی ساختمان و مسکن به عنوان یک ضرورت ملی است. حرکت به سمت صنعتی سازی ساختمان با سرعت ساخت، کیفیت و قیمت تمام شده مناسب نه تنها توانایی پاسخگویی به تقاضای فعلی جامعه را خواهد داشت، بلکه در احیای بافت های فرسوده در شهرهای بزرگ بویژه تهران نیز تاثیرات مثبت جدی خواهد گذاشت. گروه شرکت های هدهد زنده رود، توسط یکی از شرکتهای گروه خود با نام عمران صنعت مارلیک در راستای تحقق اهداف فوق تصمیم به احیا و نوسازی ابنیه در مناطق بافت فرسوده به روش نوین صنعتی، با سرعت بالا و کیشفیت مناسب، با بهره گیری از کادری مجرب نموده است.

درباره مارلیک

شرکت عمران صنعت مارلیک در سال 1389 در جهت احیای بافت فرسوده و متراکم شهری تهران، تاسیس و فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است و با توجه به وسعت شهر و تنوع این فضاها در تهران، برخی از مناطق به عنوان بافت فرسوده شناسایی و در اولویت نوسازی قرار گرفتند. این شرکت به منظور متمایز ساختن خود از اشخاص حقیقی و شرکتهای هم تراز شاغل در این صنعت، برنامه خود را مبتنی بر استفاده از روشهای نوین در کلیه مراحل عملیاتی و  صنعتی سازی بنا نهاد. یکی از اصلی ترین فعالیت های شرکت عمران صنعت مارلیک، ارائه پکیج کامل تولید واحدهای نوساز از مرحله بازاریابی و خرید زمین مناسب و اخذ جواز تا مرحله اخذ سند فروش در مدت زمان معین می باشد. رزومه اجرایی و سوابق این شرکت نشان دهنده سرعت عمل اجرا در عین حفظ کیفیت ساخت می باشد که به پشتوانه استفاده از مهندسین مجرب و بهره گیری از تکنولوژی روز به واقعیت پیوسته است. با توجه به گستردگی این صنعت و وجود ساختمان های نو ساز فراوان و لزوم فروش واحدهای مذکور، استفاده از روشهای نوین بازاریابی و فروش نیز ضروری به نظر می رسید. لذا گروه مشاورین املاک مارلیک نیز به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت عمران صنعت مارلیک با کسب مجوز از اتحادیه صنفی مشاورین املاک تهران با شماره واحد صنفی 16278 مورخ 1390/03/16 تاسیس و فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود.

ماموریت مارلیک

احیا و نوسازی ابنیه در بافتهای فرسوده و متراکم شهری با حرکت به سمت صنعتی سازی ساختمان.

اهداف شرکت

شرکت مارلیک با سرلوحه قراردادن کیفیت اجرایی کار و جلب رضایت و اعتماد کارفرمایان خود را متعهد به رعایت اصول زیر می داند:

اجرای پروژه در حداقل زمان مناسب با کمترین هزینه ممکن و بهترین کیفیت.
بهبود مداوم سطح کیفی کار جهت افزایش میزان رضایت سرمایه گذاران و خریداران.
به کارگیری فناوری های نو و صنعتی سازی در اجرای پروژه ها.
استفاده از کادر فنی مجرب و آشنا به شرایط پروژه.
منابع انسانی

کارکنان شرکت به عنوان اعضای تشکیل دهنده مارلیک از اهمیت بالایی برخوردارند و شرکت خود را ملزم به کمک به پیشرفت آنها می داند. از این رو در اجرای این موارد می کوشد:

آموزش مهارتهای فردی و حرفه ای برای کارکنان.
کمک به اعضا برای انطباق با سیستم های جدید و دانش روز.
ایجاد انگیزه و رضایت شغلی در تمامی سطوح.
فراهم کردن محیط و شرایط کاری مناسب.
تماس نزدیک و تنگاتنگ مدیران با همکاران.

چارت سازمانی

پیام مدیرعامل

در دوم اسفند ماه سال 1364 در خانواده ای فرهنگی و  با اصالت اصفهانی چشم به جهان گشودم. پدر و پدر بزرگم رئیس اتحادیه حمل و نقل کشور و پیمانکار حوزه ترافیک بودند. از سوی دیگر در فضای خانوادگی، پیمانکاری عمران و ساختمان از دیرباز وجود داشت است که این امر باعث شد تا کم کم به سوی عمران و تحصیلات آکادمیک آن گرایش پیدا کنم. به یاد دارم که بازیهای کودکی من عمدتا با ساختمان و ساخت ساز مرتبط بود. از قطعات لگو سازه ای می ساختم. سپس با تکان دادن فرش زیر آن به سازه زلزله وارد می کردم و می سنجیدم که ساختمان من با چقدر تکان فرش فرو می ریزد. این عشق دوران کودکی من بود.

در نوجوانی لذت تجربه یک کار گروهی در ورزش بسکتبال را تجربه کرده و از بدو تاسیس باشگاه مهرام در آن حضور یافتم. در ادامه به عضویت تیم ملی نوجوانان درآمده و 2 سال افتخار پوشیدن پیراهن آن را پیدا کردم. سپس در سال 1384 به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوستم.
علی امامی نژاد
تحصیلات دانشگاه را ابتدا با رشته عمران و شاخه سد سازی در مقطع کاردانی در خلال سالهای 83 الی 85 آغاز کردم، سپس بدون وقفه کارشناسی عمران- عمران را در دانشگاه علامه محدث نور بین سالهای 85 الی 88 ادامه دادم. همزمان با تحصیل به کار عمران و ابنیه به عنوان مدیر پروژه نیز مشغول بودم.
پس از پایان تحصیلات مدیریت پروژه مجتمع تجاری، مسکونی ریرا به متراژ 36000 متر مربع را در شهرستان نور پذیرفتم. پس از آن نیز مسئولیت فنی پروژه اداری، تجاری بزرگمهر را در خیابان بزرگمهر به متراژ 11000 متر مربع را بر عهده گرفتم. در ادامه مسئولیت فنی پروژه مسکونی زعفرانیه به متراژ 7000 متر مربع را بر عهده داشتم. پروژه احیای دژ تاریخی رشکان، پروژه احیای زیر ساخت های گردشگری چشمه علی در شهر ری و سرپرستی سوله سازی کارخانه سرد و تازه در مهر شهر کرج از دیگر مسئولیت های فنی من در سالهای اخیر بوده است.
سال 1389 سالی متفاوت و نقطه عطف فعالیت های من بود. در این سال به پیشنهاد خود، ایده فعالیت در بافت فرسوده را عملیاتی نموده و شرکت عمران صنعت مارلیک را با اشتغال زایی مستقیم 15 نفر تاسیس و  مدیرعاملی آن را بر عهده گرفتم. این شرکت به عنوان یکی از اعضای گروه شرکتهای هدهدزنده رود وظیفه دارد تا با استفاده از دانش روز و تلاش و کار گروهی به نوسازی و بهسازی بافت های متراکم و فرسوده شهری بپردازد.
عمران صنعت مارلیک توانسته است در ظرف مدت زمان کوتاهی 8 پروژه مسکونی با متراژ تقریبی 4000 متر مربع را در بافت متراکم و فرسوده سبلان به اجرا درآورد و مقدمات اجرای 5 پروژه دیگر را نیز مهیا سازد. فعالیت های اجرایی و متمرکز این شرکت در منطقه سبلان شمالی باعث تاثیر گذاری مناسب بر فرهنگ نوسازی و بهسازی گردیده و شهروندان منطقه را به تحرک و فعالیت در این راستا وا داشته است. روزنامه دنیای اقتصاد در یکی از گزارش های خود، این منطقه را به عنوان یکی از فعالترین مناطق نوسازی و بهسازی تهران مطرح کرد که فعالیت های عمران صنعت مارلیک در این زمینه بسیار موثر بوده است.
رشد یک ساختمان نوساز را در میان انبوهی از بافت فرسوده به مثابه رشد نهالی می دانم که به من امید، انگیزه تلاش می بخشد. چشم انداز آینده خود و شرکت عمران صنعت مارلیک را بسیار خوب و روشن می دانم و بر این امید هستم که هیچ کس سقف غیر مهندسی ساز بالای سرش نباشد و مسئولیت عمده ای در احیا و نوسازی بافت های فرسوده تهران در مقیاس کلان بر عهده  عمران صنعت مارلیک قرار داده شود.
اعضای هیات مدیره:

مهندس سینا قائمی، کارشناس ارشد عمران سازه از دانشگاه صنعتی اصفهان به نمایندگی از شرکت هدهد زنده رود، رییس هیات مدیره.
مهندس علی امامی نژاد، کارشناس عمران عمران از دانشگاه علامه محدث نور، عضو هیات مدیره و مدیرعامل.
بهروز عارفی، کارشناس حسابداری از دانشگاه آزاد کرمان به نمایندگی از شرکت تدبیر اندیشان مستقل تیلار، عضو هیات مدیره.
محمد علی زاهدی، کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه نراق، عضو هیات مدیره.
حمیدرضا لطفی، کارشناس مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد تهران مرکز، عضو هیات مدیره.
چرا مارلیک را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

وجود ریسک و نوسانات نامطمئن در سایر بازارهای سرمایه گذاری.
وجود تضمین و اطمینان کافی از بازگشت سرمایه و نرخ بازدهی مناسب.
وجود تیم اقتصادی مجرب و تهیه طرح های توجیهی برای پروژه ها.
سرعت نقد شوندگی سریع با توجه روند صعودی بازار مسکن و متراژهای پایین واحدهای احداثی.
شناخت کافی و مناسب مارلیک از بازار مسکن.
هزینه پایین ساخت در مقیاس کلان با استفاده از روشهای صنعتی سازی توسط مارلیک.
وجود پروسه کنترل کیفیت در ساخت (QC) توسط مارلیک.
چرا مارلیک را برای خرید مسکن انتخاب کنیم؟

فراهم کردن بستر برای خانه دار شدن از طریق خرید و یا مشارکت در ساخت.
آپارتمان های رقابتی و دارای  قیمت مناسب.
آپارتمان با کیفیت، مستحکم، مقاوم و مهندسی ساز.
نقشه مناسب حتی در متراژهای پایین.
متریال و مصالح مصرفی صنعتی و استاندارد.
معماری لوکس و زیبا، برای برآوردن هر نوع سلیقه.